شبیه ساز اتوماسیون دیجیتال با Rockwell Automation 2011

 

http://mechatronic-lab.com/uploads/posts/1309059755_arena-simulation.jpg

 

اتوماسیون راکول ترکیب سیستم های دیجیتال را به صنعت رو به رشد خود اضافه نموده است. نرم افزار RockWell Automation راه حلی است برای مدیریت مواد در یک فرآیند ترکیبی و کنترل متغیرهای چند گانه که به بالا بردن کیفیت می انجامد. نرم افزار RockWell نقش مهمی در بالا بردن کیفیت محصولات ارائه شده به بازار داشته است و مورد توجه مدیران بزرگ برند های معروف بوده است.

اتوماسیون راکول  راه حلی است برای ترکیب دیجیتال، که بر روی پلت فرم کنترل Logix و FactoryTalk یکپارچه تولید، کنترل سریع اندازه گیری از مواد تشکیل دهنده بر اساس حجم و یا ویژگی های مواد کنترل دارد. این روش کمک می کند تا تولید کنندگان در دستیابی به ثبات محصول با سرعت بیشتری با تجهیزات فرایند کمتر و با ضایعات کمتر عمل کنند.

ARENA بسته نرم افزاری برای شبیه سازی سیستم های دیجیتال مکاترونیکی مرتبط با هم است که توسط شرکت Systems Modeling به بازار عرضه شده است . ARENA نرم افزاری کامل برای انجام مطالعات شبیه سازی است و تمام قدم های یک مطالعه شبیه سازی را پشتیبانی می کند . ARENA انعطاف پذیری زبان شبیه سازی Siman و قابلیت های مدل سازی شی گرا را همزمان ارایه می کند و در عین حال از آسانی کاربردی محیط Microsoft Windows استفاده می کند.ARENA برای انیمیشن و مدل سازی گرافیکی مسایل شبیه سازی بسیار مناسب است . این برنامه به کاربر اجازه می دهد که اشیا مدل سازی به نام ماژول ایجاد کند که این ماژول ها سنگ بنای تهیه مدل هستند .

تمام اجزا یک فرایند شامل منطق ، داده ، انیمیشن و جمع آوری آمار می توانندماژول هایی برای مشخص کردن فرایندی باشند که موجودیت ها از آنها می گذرند. ARENA با ارایه الگوهایی امکان ساخت انیمیشن مناسب برای مسایل شبیه سازی را به سادگی فراهم می کند . الگوها دسته ای از ماژول ها می باشند که موجودیت ها ، پردازش ها و واژگان نوع خاصی از مسایل را در بر می گیرند . در این نرم افزار الگوهایی برای مهندسی مجدد فرایندهای تجاری، مراکز تلفن، ساخت و تولید با سرعت بالا، ساخت نیمه هادی ها و بسیاری کاربردهای دیگر به عنوان نمونه تهیه شده است.ARENA دارای یک تحلیل گر ورودی و یک تحلیل گر خروجی می باشد. کاربر می تواند با استفاده از تحلیل گر ورودی داده های خام را مشاهده کند . تحلیل گر خروجی نیز برای مشاهده و تجزیه و تحلیل داده های شبیه سازی می باشد . همچنین ARENA ، ویژوال بیسیک شرکت مایکروسافت را پشتیبانی می کند و به کاربر اجازه می دهد تا از اطلاعات نرم افزارهای کاربردی دیگر مانند Excel استفاده کند یا خروجی های Arena را به این نرم افزارها منتقل کند.

تصویری از محیط نرم افزار :

http://mechatronic-lab.com/uploads/posts/1309060649_large_0219095001237994197__02_mashtun.jpg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*