فیلم آموزشی شیرهای صنعتی

مجموعه فیلم آموزشی شیرهای صنعتی

فیلم آموزشی شیرهای صنعتی به صورت انیمیشن طراحی و ساخته شده است که به زبان فارسی بر روی آنها صداگذاری کاملا حرفه ای قرار داده شده است.این مجموعه آموزشی در ۲۳ قسمت مختلف با سرفصل های متفاوت برای دانلود در سایت قرار خواهد گرفت.

دانلود فیلم آموزشی شیرهای صنعتی

مقدمه :شیرها یکی از اجزای لاینفک خطوط لوله که وظیفه جابه جایی سیالات را بر عهده دارند به شمار می روند. در ابتدا شیرها به صورت تخته های بالارونده برای قطع، وصل و تعیین مسیر جریان آب در جوی ها و کانال های روباز مورد استفاده قرار می گرفته اند.

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – بدنه

شاخص ترین بخش شیرهای صنعتی،بدنه آن است که در واقع نقش دیواره شیر را ایفا میکند. از طرف دیگر بدنه شیر، پایه ای است که دیگر اجزا شیر روی آن سوار میشوند و لذا باید در برابر نیروهای مختلفی از جمله فشار سیال، تنش های منتقل شده از سوی لوله، ضربات ناشی از جریان سیال و گشتاورهای وارد شده برای بستن و بازکردن آن دارای مقاومت کافی باشد. لذا در انتخاب جنس بدنه و روش اتصال بدنه به خط لوله باید دقت کافی نمود.

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – بندآور

وظیفه بندآور یا مجرابند، مسدود و یا برقرار نمودن مسیر عبور جریان سیال میباشد. نکته مهمی که در مورد بندآور وجود دارد، جهت حرکت آن نسبت به جهت حرکت سیال است

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – ساقه

ساقه وسیله ای است که موجب حرکت بندآور در بدنه شیر میشود. در شیرهایی که حرکت بندآور خطی است، چه عمود بر جهت جریان سیال باشد و چه مخالف آن، ساقه نیز حرکت خطی خواهد داشت. حرکت ساقه میتواند به دو شکل باشد، یکی حالتی که خود ساقه نیز همراه بندآور حرکت خطی داشته باشد و دیگری اینکه ساقه در محل خود ثابت بماند. در حالت اول شیر را اصطلاحاَ شیر Rising stem یا شیرهایی با ساقه های بالا رونده می نامند. باز یا بسته بودن این نوع شیرها را می توان با یک نگاه به ساقه شیر تشخیص داد. بالا بودن ساقه به معنی باز بودن شیر است و پایین بودن آن به معنی بسته بودن شیر می باشد. در این شیرها باید حتماً فضایی در بالای شیر، جهت حرکت عمودی ساقه در نظر گرفت. در جاهایی که محدودیت فضا از مسائل مهم طراحی باشد یا احتمال ضربه خوردن ساقه وجود داشته باشد،استفاده از این نوع شیرها چندان متداول نیست.

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – درپوش

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – نشیمنگاه

9%D8%BA%D8%BA


فیلم آموزشی شیرهای صنعتی – یوک – yoke

9%D8%BA%D8%BA


 

رمز فایل : www.icesi.ir 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*